Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього. М. Сервантес

понеділок, 8 травня 2017 р.

Вічна пам'ять героям

Результат пошуку зображень за запитом "символ маку на 9 травня"    В Україні 8 травня, як і у всьому світі, відзначаються День пам’яті та примирення. Це день присвячений пам’яті жертв, які загинули під час Другої світової війни.
Кількість загиблих сягає понад 60 мільйонів людей. 8 та 9 травня увесь світ згадує та вшановує жертв усіх націй, чоловіків та жінок, старих та молодих, усіх загиблих, а також тих, хто вижив. День пам’яті та примирення був започаткований рішенням 59 сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. 8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини.
В Україні День пам’яті та примирення встановили згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Так, Україна розпочала нову традицію святкування 8 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Символом Дня пам’яті та примирення є квітка червоного маку. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть.
Використання квітки червоного маку як символу пам'яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея "В полях фламандських" (1915). Символ маку присутній і в українському фольклорі – за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров. 
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії. 

Немає коментарів:

Дописати коментар