План роботи. І засідання ( 29 жовтня 2018 року)
Вхідне діагностування (анкета)
Лекція. Теоретичні основи формування інформаційної компетентності на уроках історії
Інфографіка — це:
- спосіб передачі великого обсягу інформації за допомогою простих і зрозумілих візуальних методів;
- сучасний метод навчання;
- форма інформаційного дизайну;
- різновид навчальної творчості, що передбачає поєднання графіки з текстом у найрізноманітніших пропорціях.
Етапи створення інфографіки:
1. Оберіть тему
2. Доберіть необхідну інформацію, знайдіть максимум інформації, що стосується обраної теми:
– плани
– фотокартки
– карти
– схеми тощо
3. Систематизуйте зібрані дані, розбийте зібраний матеріал на окремі інформаційні блоки, продумайте детальний алгоритм/план їх представлення
4. Візуалізуйте інформацію самостійно, створіть просту інфографіку на основі зібраних матеріалів: символи, графіки, таблиці, діаграми, намагайтеся зробити візуальний ряд максимально зрозумілим і легким
5. Оформіть інфографіку, попрацюйте над композицією, колористикою, шрифтами. Важливо зробити ескізи до інфографіки, щоб зорієнтуватися, що, де і як розміщувати.
- Easel.ly пропонує безліч безкоштовних шаблонів для створення інфографіки. Всі структурні елементи майбутньої інфографіки можна налаштувати і відредагувати на свій смак. У цьому сервісі є також бібліотека готових форм, стрілок, покажчиків і ліній для створення блок-схем, легке налаштування колірних палітр і шрифтів. Також наявна можливість додавати власну графіку для оформлення.
- Piktochart – інструмент безкоштовного створення інфографіки та схем для презентацій на основі введених даних. У нього є власний редактор схем і кольорової палітри, набір шрифтів і можливість завантаження фонів, форм і картинок. Шаблони для підготовки інфографіки оснащені схематичною сіткою для того, щоб редагування та розміщення елементів було пропорційним.
- Visual.ly – платформа для публікації інфографіки, яка стартувала в 2011 році. Готову інфографіку можна розмістити в соціальних мережах. Є безкоштовним і легким для використання.
- Canva - потужний і простий у використанні онлайн-інструмент, який підходить для будь-яких завдань з дизайну, від брошур до презентацій і багато іншого, з великою бібліотекою зображень, іконок, шрифтів і функцій на вибір. В ньому є спеціальний інфографічний творець, який ви можете використовувати безкоштовно, з сотнями безкоштовних елементів дизайну і шрифтів, що будуть у вас під рукою.
Зразки інфографіки:
___________________________________________________________________
Ментальні карти - спосіб організації процесу творчого мислення за допомогою схем , побудованих за певними правилами. Ментальні карти ( інтелект карти, карти розуму , карти пам'яті , Mind Maps ) - це унікальна технологія роботи з інформацією , спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем . Карти пам'яті - проста і ефективна техніка . Інші назви : карта розуму , інтелект -карти , Mind map (саме останнє є основною назвою , введеним Тоні Бьюзеном ).
Сервіси для створення ментальних карт:
- https://coggle.it/ (ВІДЕО-інструкція тут)
- https://www.mindmeister.com (У безкоштовній версії цієї Mind map програми можна побудувати 3 Mind-карти, експортувати карти дозволяється лише у вигляді тексту. Але передбачена фішка отримання по одній інтелект карті за кожного запрошеного друга)
- https://www.mindomo.com ( програмне забезпечення створення діаграм зв'язків за допомогою Інтернету. До 3-
х карт в безкоштовному режимі)
- Нацистська влада в Україні
- Національно-визвольна війна. Події 1650-1651 рр.
- Передумови Національно-визвольної війни
Немає коментарів:
Дописати коментар