Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього. М. Сервантес

Творча група вчителів історії


План роботи. І засідання ( 29 жовтня 2018 року) 
Вхідне діагностування (анкета)
Лекція. Теоретичні основи формування інформаційної компетентності на уроках історії

Інфографіка — це: 
 • спосіб передачі великого обсягу інформації за допомогою простих і зрозумілих візуальних методів;
 •  сучасний метод навчання;
 •  форма інформаційного дизайну;
 •  різновид навчальної творчості, що передбачає поєднання графіки з текстом у найрізноманітніших пропорціях. 

 Етапи створення  інфографіки:
 1.  Оберіть тему
 2.  Доберіть необхідну інформацію, знайдіть максимум інформації, що стосується обраної теми: 
– плани
– фотокартки
– карти 
– схеми тощо 
3. Систематизуйте зібрані дані, розбийте зібраний матеріал на окремі інформаційні блоки, продумайте детальний алгоритм/план їх представлення
4. Візуалізуйте інформацію самостійно, створіть просту інфографіку на основі зібраних матеріалів: символи, графіки, таблиці,  діаграми, намагайтеся зробити візуальний ряд максимально зрозумілим і легким
 5. Оформіть інфографіку, попрацюйте над композицією,  колористикою, шрифтами. Важливо зробити ескізи до інфографіки, щоб зорієнтуватися, що, де і як розміщувати. 

Сервіси для створення інфографіки:
 • Easel.ly пропонує безліч безкоштовних шаблонів для створення інфографіки. Всі структурні елементи майбутньої інфографіки можна налаштувати і відредагувати на свій смак. У цьому сервісі є також бібліотека готових форм, стрілок, покажчиків і ліній для створення блок-схем, легке налаштування колірних палітр і шрифтів. Також наявна можливість додавати власну графіку для оформлення.
 • Piktochart – інструмент безкоштовного створення інфографіки та схем для презентацій на основі введених даних. У нього є власний редактор схем і кольорової палітри, набір шрифтів і можливість завантаження фонів, форм і картинок. Шаблони для підготовки інфографіки оснащені схематичною сіткою для того, щоб редагування та розміщення елементів було пропорційним.
 • Visual.ly – платформа для публікації інфографіки, яка стартувала в 2011 році. Готову інфографіку можна розмістити в соціальних мережах. Є безкоштовним і легким для використання.
 • Canva - потужний і простий у використанні онлайн-інструмент, який підходить для будь-яких завдань з дизайну, від брошур до презентацій і багато іншого, з великою бібліотекою зображень, іконок, шрифтів і функцій на вибір. В ньому є спеціальний інфографічний творець, який ви можете використовувати безкоштовно, з сотнями безкоштовних елементів дизайну і шрифтів, що будуть у вас під рукою.
Зразки інфографіки:
___________________________________________________________________
Ментальні карти - спосіб організації процесу творчого мислення за допомогою схем , побудованих за певними правилами.   Ментальні карти ( інтелект карти, карти розуму , карти пам'яті , Mind Maps ) - це унікальна технологія роботи з інформацією , спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем .  Карти пам'яті - проста і ефективна техніка .   Інші назви : карта розуму , інтелект -карти , Mind map (саме останнє є основною назвою , введеним Тоні Бьюзеном ).
Сервіси для створення ментальних карт:
 • https://coggle.it/ (ВІДЕО-інструкція тут)
 • https://www.mindmeister.com (У безкоштовній версії цієї Mind map програми можна побудувати 3 Mind-карти, експортувати карти дозволяється лише у вигляді тексту. Але передбачена фішка отримання по одній інтелект карті за кожного запрошеного друга)
 • https://www.mindomo.com ( програмне забезпечення створення діаграм зв'язків за допомогою Інтернету. До 3-х карт в безкоштовному режимі)
Зразки ментальних карт:

Немає коментарів:

Дописати коментар